מה עושה ניר גלילי כשהוא זקוק לוויזה דחופה לארה"ב?

כמו כל מי שאוחז בתפקיד בכיר – ניר גלילי הוא מנכ"ל "סונול" וקודם לכן היה במשך עשור מנכ"ל קבוצת "שלמה החזקות" – ישנם לא מעט מקרים בהם מתעורר צורך בוויזה דחופה לארה"ב. כמובן שכאדם האמון על תכנון מוקדם והתנהלות מסודרת ומאורגנת ברוב רובם של המקרים כשהוא טס לארה"ב, מקפיד גלילי להצטייד בוויזה הנדרשת מבעוד מועד, אולם כאמור ייתכנו מקרים שבהם נדרשת יציאה דחופה אל "ארצו של הדוד סם" ובמקרים אלה יש לבצע תהליך מיוחד שמטרתו קבלת ויזה בדחיפות.

התחנות העיקריות בקריירה של ניר גלילי

ניר גלילי הינו תת אלוף (מיל') אשר בין תפקידיו בצה"ל ניתן לציין את מפקד חטיבה 500 (חטיבה של חיל השריון שבין מפקדיה בעבר היו גם האלופים אודי אדם ומשה עברי סוקניק), מפקד עוצבת עידן (אוגדת מילואים של פיקוד מרכז שבין מפקדיה בעבר היה גם שאול מופז) ומפקד המרכז הלאומי לאימונים ביבשה (הבסיס הענק המוכר כ"צאלים" ואשר מהווה את מרכז האימונים הראשי של כוחות היבשה. בתפקיד זה החליף גלילי את משה יעלון).

לאחר שחרורו מצה"ל מונה לתפקיד מנכ"ל "שלמה החזקות" – אחת הקבוצות בעלות הצמיחה המרשימה ביותר במאה ה-21 ומי שמוכרת בעיקר בזכות חברת השכרת הרכב והליסינג "שלמה sixt", שתחת ניהולו של גלילי הפכה לגדולה במשק – וכיום הוא כאמור מנכ"ל "סונול".

באופן טבעי הרזומה של גלילי מסייע לו לקבל ויזה לארה"ב, גם כשהדבר נדרש בדחיפות, שהרי מן הסתם החשש העיקרי של רשויות ההגירה של ארה"ב, כי מי שנכנס לשטח המדינה ירצה להשתקע בה, אינו רלוונטי במקרה של מנכ"ל חברה ישראלית גדולה כמו ניר גלילי (מה גם שהוא ציוני גאה בכל רמ"ח איבריו).

יחד עם זאת גם מי שהרזומה שלו אולי ירשים פחות את רשויות ההגירה האמריקאיות יכול לקבל ויזה דחופה לארה"ב, וזאת אם יבצע את התהליך הבא:

כיצד לקבל ויזה דחופה לארה"ב?

בשלב הראשון יש למלא את טופס ה-DS-160, כמו בכל הליך של קבלת ויזה לארצות הברית (זהו טופס מקוון שנמצא באתר של שגרירות ארה"ב בישראל). חשוב מאוד למלא את הטופס בדייקנות מוחלטת, שכן כל טעות או אי דיוק עלולים לגרום לעיכובים שלא לצורך ואפילו לדחיית הבקשה לוויזה.

בשלב השני יש לשלם את אגרת הבקשה – במקרה של ביקור עסקי הוויזה הנדרשת היא B1/B2 (שתאימה גם לביקור למטרת טיול ומטרות נוספות), והעלות של הגשת הבקשה היא 160$.

בשלב השלישי קובעים תור לראיון בשגרירות – קביעת התור היא דרך מערכת התורים הממוחשת של השגרירות, ומן הסתם המועד שייקבע עבורכם הוא הרבה אחרי התאריך שבו תרצו להגיע לארה"ב, אולם זהו שלב הכרחי.

בשלב הרביעי, לאחר שכבר קבעתם מועד, יש להיכנס למערכת הממוחשבת הנ"ל, לחשבון שלכם (שנוצר עבורכם עם התשלום עבור הבקשה), לבחור באופציית ה"בקשה להקדמה" ולפעול עפ"י ההנחיות. חשוב לצרף את כל המסמכים הרלוונטיים שיעידו על כך שישנה סיבה טובה לדחיפות.

חשוב להדגיש שלא רק ביקורים עסקיים של מנהלים בכירים דוגמת ניר גלילי הם סיבה מוצדקת מבחינת רשויות ההגירה להעניק ויזה דחופה לארה"ב, אלא גם צורך בטיפול רפואי דחוף שניתן לקבלו רק בארה"ב, ביקור של קרוב משפחה שחולה במחלה חמורה או חלילה הגעה ללוויה של קרוב משפחה שנפטר, וישנו עוד סיבות.

עוד חשוב להדגיש כי אישור הקדמת הראיון עדיין לא מבטיח כי גם הבקשה לוויזה תתקבל – רק לאחר הראיון תקבלו תשובה לבקשה זו.

Be Sociable, Share!

This article was written by: liran

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*