האם צריך ויזה כדי להשקיע באמצעות קרן השקעות נדלן בארהב

יותר ויותר ישראלים החלו להתעניין בשנים האחרונות באופציה של השקעות נדלן בארהב, ואפשר להבין מדוע: אם בארץ מחיריהם של הנכסים השונים (בתים, דירות, משרדים, חנויות וכו') הם גבוהים מאוד, כך שגם אם ישנם לא מעט מומחים אשר צופים את המשך מגמת עליית המחירים בכל זאת ישנו חשש מפני היווצרותה של בועת נדלן ובכל מקרה התשואות הממוצעות נעות בין 3 ל- 6% בלבד, הרי שבארהב ניתן להגיע לתשואות של 8%, 9% ואפילו מספרים דו ספרתיים (בעיקר בשל משבר הסאב פריים של 2007 שגרם לצניחה דרסטית במחירי הנדלן, ואמנם מאז נרשמה התאוששות אולם מחירי הרכישה עדיין נמוכים יחסית בעוד מחירי השכירות כבר גבוהים למדי).

כדי לרכוש נדלן בארהב למטרת השקעה אין צורך בוויזה מכל סוג שהוא. כדי להיכנס לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות על מנת לאתר עסקת נדלן משתלמת במיוחד או כדי לבחון מספר אפשרויות העומדות על הפרק יש צורך בוויזת תייר (B1/B2) ולמי שמבחינתו השקעה בנדלן לא נועדה לשמר את ההון הפרטי (וכמובן להגדיל אותו) אלא היא על תקן מקצוע של ממש והוא מעוניין לפתוח חברת השקעות נדלן – הוויזה המתאימה לו היא E-2 (ויזה לארהב המיועדת למשקיעים).

חברת השקעות נדלן בארהב – הבשורה של 2014

בשנת 2014 אושר ההסכם ההדדי בין ישראל לבין ארצות הברית, לפיו אזרחים אמריקאיים יוכלו להשקיע בישראל בקלות רבה יותר ובמקביל ישראלים יוכלו להשקיע בעסקים שונים בארהב ולחיות במדינה האטרקטיבית למשך מספר שנים.

ההסכם מצרף למעשה את ישראל לרשימה בת כ- 80 מדינות מכל רחבי העולם שאזרחיהן מורשים להגיש בקשה לוויזה מסוג E-2.

מי שבקשתו תתקבל יוכל להגיע לארהב עם ויזה זו, שכאמור מיועדת למשקיעים, ולחיות בה (באופן חוקי לחלוטין, כמובן) במשך שנתיים עד חמש (ולקראת מועד פקיעת הוויזה להגיש בקשה להארכה, בהתאם להתפתחות העסק בו השקיע).

חשוב להדגיש כי על מנת שבקשה לוויזת משקיעים מסוג E-2 תתקבל יש להוכיח כי העסק בו משקיעים תורם תרומה של ממש לכלכלת ארהב ובפרט מייצר בה מקומות עבודה. חברת השקעות נדלן בארהב, מן הסתם, לא תתקשה להוכיח כי היא אכן מספקת תעסוקה לתושבי הערים השונות בארצו של הדוד סאם – וכל מה שנותר לבעליה להוכיח הוא כי יש באמתחתם את סכום הכסף הראשוני הנדרש להקמת עסק שכזה (סדר גודל של כמה עשרות אלפי דולרים, סכום שלא מעט יזמים ישראלים לא יתקשו לגייס).

יש לציין כי מספר האשרות מסוג E-2 המונפקות מדי שנה אינו מוגבל, ובשנים האחרונות הונפקו למעלה מ- 25,000 ויזות כאלה מדי שנה.

היתרונות של השקעה באמצעות קרן השקעות בנדלן מבחינת ויזה

איתור עסקאות נדלן באמצעות קרן המתמחה בהשקעות נדלן בארהב הוא קונספט רב יתרונות, שהעיקרי שבהם הוא באופן טבעי היכולת להגיע לנכסים המניבים ביותר בזכות הידע והניסיון של אנשי המקצוע המועסקים באותה קרן.

יתרון חשוב אחר הוא שגם אם אין לכם ויזה בתוקף לארצות הברית – בין אם כי בקשתכם לוויזת תייר נענתה מסיבה כלשהי בסירוב ובין אם כי אתם לא מעוניינים לעבור את כל התהליך של הוצאת ויזה לארהב – עדיין תוכלו ליהנות מהתשואה הגבוהה שמציעים נכסים בארהב (בתים פרטיים, דירות בבנייני מגורים, משרדים, חנויות וכו'). הסיבה לכך היא שבעצם אתם לא חייבים להיכנס לארהב, שכן אנשי המקצוע של קרן ההשקעות מבצעים עבורכם את כל הפעולות הנדרשות וכל שנותר לכם הוא ליהנות מהרווחים.

המאמר בחסות HapVenture קרן השקעות נדלן בארהב http://www.hapventure.com

Be Sociable, Share!

This article was written by: liran

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*