חנוך רידר מסייע לישראלים למצוא עבודה בחו"ל בתחום האיפור

אחת המגמות הבולטות בעולם של ימינו היא הגידול המתמשך במספרם של מהגרי העבודה – אנשים שעוברים למדינה אחרת, לפרק זמן קצר או ארוך, כדי למצוא בה עבודה. באופן טבעי ישנם ישראלים רבים מבקשים לעבוד במדינה אחרת וליהנות מכל היתרונות שטמונים בכך, וזהו המצב גם בתחום האיפור.

חשוב להדגיש שהדרך למציאת עבודה בחו"ל לא תמיד פשוטה, ולעתים היא אף ארוכה ומתישה, ועל כן כדאי להסתייע בהמלצות של אנשי מקצוע מנוסים בתחום כמו חנוך רידר.

צעד ראשוןלהשביח את תיק העבודות

בתחומים שבהם הבסיס להצלחה מקצועית הוא בעיקר כישרון, וזהו כמובן המצב בתחום האיפור, הדרך הטובה ביותר להציג לעולם את היכולות שלכם היא באמצעות תיק עבודות. בהתאם ממליץ חנוך רידר לכל מאפר או מאפרת שרוצים לעבוד בחו"ל בשלב ראשון לעבור על תיק העבודות ולבחון אם הוא באמת מביא לידי ביטוי את מלוא היכולות שלהם.

אם התשובה היא לא, ולמעשה גם אם התשובה היא כן, כדאי להשביח את תיק העבודות: עוד עבודות שמציגות מגוון רחב של סוגי איפור שבהם אתם שולטים, צילומים טובים יותר של העבודות, ועוד פעולות שבסופן תיק העבודות שלכם יהיה כזה שאף אחד לא יישאר אדיש לו, גם לא בחו"ל. במידת הצורך תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע ותיקים בארץ, ולקבל מהם הדרכה כיצד להשביח את תיק העבודות.

צעד שנילנסות ליצור קשרים עם גורמים מקצועיים בחו"ל

ניתן כמובן להגיע למדינה כזו או אחרת ולהתחיל לחפש בה עבודה בתחום האיפור, ולפעמים גם למצוא, אבל דרך יעילה יותר היא לנסות ליצור קשרים עם גורמים מקצועיים בחו"ל כבר מהארץ.

לשם כך כדאי להיעזר במאפרים ישראלים ותיקים דוגמת חנוך רידר שכבר עבדו עם גורמים מקצועיים מעבר לים. אחד המאפיינים העיקריים של הגירת עבודה הוא הסיוע שמושיטים בני אותה מדינה אלה לאלה, כך שכדאי להפיץ את הידיעה שאתם מחפשים עבודה בחו"ל בתחום האיפור בקרב אנשי המקצוע שאתם עובדים איתם – כולל למשל צלמים, שאולי מכירים צלמים בחו"ל שישמחו לגלות כישרון ישראלי בתחום האיפור, מעצבי ומעצבות שמלות כלה, ובעצם כל גורם מקצועי בתחום שמשיק לאיפור.

חשוב לציין שקשרים אישיים פותחים עבורכם דלתות, לעתים משמעותיות מאוד, אבל כדי שתוכלו גם להישאר בפנים, כלומר לעבוד בחו"ל בתחום האיפור, עדיין אתם זקוקים לתיק עבודות מושקע. למעשה סביר להניח שרוב אנשי המקצוע יהססו אם להמליץ עליכם אם אין לכם תיק שכזה, שהרי במידה מסוימת הם מסכנים את שמם הטוב אם הם ממליצים על מאפר/ת לא איכותי מספיק.

צעד שלישילהעז

כדי להצליח בחו"ל בכל תחום, כולל איפור, נדרשת תעוזה וגם מידה מסוימת של חוצפה (חוצפה חיובית, כמובן). גם אם אין לכם קשר ישיר לגורמים מקצועיים בחו"ל, עדיין תוכלו לנסות ליצור איתם קשר, כשאת מקומה של ההמלצה של אנשי המקצוע מחליפות התעוזה והחוצפה.

אם תנסחו פנייה שהיא גם מנומסת, גם תמציתית, גם ישירה וגם מלאת ביטחון עצמי – והרי אם אתם לא מאמינים בעצמכם אין בכלל טעם לחפש עבודה בחו"ל בתחום האיפור ולהשקיע בכך זמן ואנרגיות – בהחלט יש סיכוי שתיענו בחיוב ותקבלו הזדמנות, ובכל מקרה אין לכם מה להפסיד.

האם כדאי למקד את החיפושים במדינה מסוימת?

כשמחפשים עבודה בחו"ל בתחום האיפור ישנה דילמה מובנית: האם למקד את החיפושים במדינה מסוימת, או שהשיקול העיקרי צריך להיות מציאת קרש קפיצה אפקטיבי במיוחד לקריירה מתגמלת.

באופן עקרוני כדאי לחפש בעיקר עבודות שמתאימות לסוג המאפרים שאתם וליכולות שלכם, כמו גם כאלה שמהוות נקודת מוצא להתפתחות מקצועית מיטבית. יחד עם זאת אם למשל יש לכם משפחה בארה"ב, זו עשויה להיות משענת חשובה וכדאי לנצל אותה.

למה חנוך רידר לא ממליץ על לימודי איפור בחו"ל לכל אחד?

בחלק מהמקרים לימודי איפור בחו"ל עשויים להיות ראשיתה של קריירה מתגמלת באותה מדינה, בעיקר בזכות הקשרים שנוצרים תוך כדי הלימודים – עם מאפרים ומאפרות אחרים, עם צלמים ושאר גורמים מקצועיים שאותם פוגשים תוך כדי ההתנסויות המעשיות שהן חלק בלתי נפרד מכל לימודי איפור (גם בארץ, כמובן).

יחד עם זאת חנוך רידר ממליץ על אופציה זו רק למי שמסוגל ללמוד בשפה שאינה עברית ובכל זאת להפיק את מלוא התועלת מהלימודים. בכל מקרה שבו מכשלת השפה עלולה להקשות על מיצוי קורס האיפור, כדאי בכל זאת לרכוש את היסודות של התחום בישראל ולאחר מכן להתפתח לחו"ל.

עבודה חוקית בלבד

בלא מעט מקרים מהגרי עבודה מתפתים לקיצורי דרך שונים כדי לעבוד ביעד נחשק מבחינתם. עבור ישראלים שמחפשים עבודה בחו"ל בתחום האיפור ההמלצה החד משמעית היא לא לעבוד בלי כל ההיתרים הנחוצים – אם למשל אתם רוצים להיות מאפרים בארה"ב, נדרשת ויזת עבודה לארה"ב, ברוב מדינות אירופה גם יש צורך בוויזת עבודה וזהו המצב ביעדים אחרים שאהובים על ישראלים שמחפשים עבודה מעבר לים כמו אוסטרליה, ניו זילנד וקנדה.

על-מנת שלא להסתבך עם רשויות ההגירה במדינה אליה תגיעו, ולעבוד בראש שקט כך שכל תשומת הלב מוקדשת לאיפור ולהתמקצעות, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע בתחום העבודה בחו"ל כדי לוודא עוד לפני היציאה ליעד שיש לכם את כל ההיתרים הרלוונטיים.

Be Sociable, Share!

This article was written by: liran

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*