5 טיפים לקבלת אזרחות אירופאית – גם אתה יכול

עד היום, כשחשבת על אירופה ראית אותה בעיקר במונחים של טיול מהנה. אלא שניתן לקחת את הקשר האירופאי מספר צעדים קדימה. כיום ניתן לקבל במצבים רבים אזרחות אירופאית, ואתה מעוניין בכך כמו לא מעט אנשים. בשנים האחרונות הרצון הזה מאחד ישראלים רבים. חלק מהם מאסו בעלויות המחיה הגבוהות של מדינת ישראל, חלק מעוניינים לנסות את מזלם מבחינה מקצועית במדינה אחרת וחלק רוצים לצאת לתקופת לימודים או התרעננות בת מספר שנים.

אתם חושבים שיש לכם "קייס", אבל עדיין מודעים לכך שברוב המקרים נדרש תהליך בירוקרטי ארוך ולא ממש פשוט. החדשות המעודדות הן שבאמצעות מספר דגשים חיוניים שצריך להקפיד עליהם, ניתן לפשט את התהליך ולהגדיל את הסיכויים לקבלתה של האזרחות המיוחלת, עד היום הייתם רק תיירים שבאים לאירופה לצורך חופשת סקי שנתית, מעכשיו תהפכו לאזרחים אירופאים מן השורה.

בחינת הקריטריונים

כדי למנוע מפח נפש וגם התארכות של התהליך, מומלץ לדעת מראש לקראת מה נכנסים. כלל האצבע הדי מובן מאליו הוא שחשוב לבצע מספר בדיקות נקודתיות לפני שמתחילים את התהליך, ובעיקר לבחון את התנאים לקבלת האזרחות בכל מדינה ולברר מהן הפעולות הנדרשות מכם. חלק מהמידע זמין באינטרנט, למשל באתרי השגרירויות הרלוונטיות בישראל, ומומלץ לקרוא אותו לעומק.

מילוי הטפסים במלוא הרצינות

אם יש תחום שבו אין מקום לסטות ולו מילימטר ממה שדרוש, יהיה זה התחום של קבלת אזרחות למדינה זרה. זה ממש לא המקום לעגל פינות. רואים את זה בשלבים השונים של התהליך, לרבות מילוי הטפסים הראשוני. את הטפסים יש למלא רק לאחר שמבינים אותם לאשורם ושיודעים בדיוק מה צריך לעשות ובאיזה אופן. חשוב לעבור עליהם מספר פעמים כדי לראות שאין בהם טעויות מכל סוג.

קבלת סיוע מקצועי

גם כאשר מבינים את התנאים העיקריים לקבלת אזרחות אירופאית, ייתכן מצב שבו מגלים שהתהליך ארוך ומסועף מכפי שנראה תחילה. כאן בדיוק יכול להיכנס לתמונה הסיוע המקצועי ולהפוך אותה לפשוטה יותר. עורכי דין וגורמים אחרים העוסקים בתחום יכולים להעניק ייעוץ והדרכה, תוך סיוע מעשי בפעולות הטכניות אל מול הרשויות במדינת היעד: איסוף מסמכים, הגשת טפסים וכן הלאה. לפעמים יש לאנשי המקצוע קשרים מועילים שיכולים לקצר תהליכים בצורה משמעותית.

פנייה מנומקת

מדינות שונות עשויות להעמיד דרישות מוגדרות לאנשים שרוצים לקבל אזרחות בהן, מעבר לאותה זיקה הדרושה כמעט תמיד למדינת היעד. חשוב לראות מה יכול להגדיל את סיכויי אישור הבקשה, בהתאם למדיניות האזרחות וההגירה של המדינה. אם יש מדינה שמקלה על אנשי הייטק לקבל אזרחות, לדוגמה, רצוי להדגיש במעמד הפניה את העיסוק בתחום, להסביר על העבודה, להציג תעודות מתאימות וכן הלאה.

סבלנות

ברוב המקרים לא תוכל לקבל אזרחות זרה בתוך יום וגם לא בתוך שבועיים. הצפי הוא לתהליך ארוך יחסית, שיכול להימשך מספר חודשים או אפילו שנים. מומלץ לא להתחיל אותו בדקה ה-90, אלא הרבה לפני. אתה ממש לא רוצה להוסיף לחץ מהדדליין המתקרב של הטיסה לדאגות שגם כך מאפיינות את ההליך של קבלת האזרחות הזרה.

Be Sociable, Share!

This article was written by: liran

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*