למה לפנות לנוטריון כשמבקשים לקבל אזרחות זרה

לא מעט סיטואציות עשויות להוביל לצורך להוציא אזרחות זרה. צורך מעין זה יכול להתעורר עקב צרכי עבודה, ביטחון, חתונה, משפחה וכדומה, כך שאם גם אתם חושבים שיום יבוא ואתם תשקלו להשיג אזרחות זרה, המאמר הזה הוא עבורכם. ראשית נציין שמאוד ייתכן שגם אתם יכולים להשיג אזרחות מעין זו, ולו כיוון שההורים שלכם הגיעו ממדינה זרה. עוד ראוי לציין שהמדינות ששייכות לאיחוד האירופאי גם עשויות להקנות מעין תעודת ביטוח במגוון מצבים, ועל כן נתחיל להסביר מה יש לעשות וכיצד נוטריון הנו חלק אינטגרלי מהמשוואה.

דמות מפתח

אדם שמבקש אזרחות זרה צריך לפנות אל עורך דין על מנת שילווה אותו לכל אורך התהליך, כאשר יש להבין שהליך מעין זה מושתת ברובו על אימות מסמכים, ופה נציין שרק נוטריון מורשה לאמת מסמכים – בין אם מדובר ביכולתו לתרגם מסמכים ובין אם מדובר ביכולות לאמת את נכונות המסמך ואף את נכונות התרגום או החתימה, כאשר יש להבין שכל חתימה של נוטריון מהווה עדות קבילה במהלך משפט, ועל כן נוטריון מהווה דמות מפתח במהלך השגת אזרחות זרה.

וותק רב

מדוע הנוטריון הנו האדם הנכון אליו יש לפנות כאשר מבקשים להשיג אזרחות זרה? ראשית כיוון שכל נוטריון הוא בעצמו עורך דין, אך בנוסף לעובדה זו, גם יש לציין שהוא מחזיק בוותק של עשר שנים לפחות בעריכת דין, והוא עבר הסמכה ייעודית בתחום על מנת לקבל את התואר "נוטריון".

אימות התרגום

לנוטריון יש מגוון תפקידים חשובים כגון אימות הסכמי ממון, עריכת צוואה, אימות חתימה ועוד, אך אם נחזור להתמקד בהשגת אזרחות זרה, נציין שיש להציג מגוון מסמכים בארץ היעד, ועל כן יש להשיג תרגום נוטריוני. אי לכך אך ורק נוטריון הנו מורשה חתימה, אך לחלופין גם ניתן שמומחה לשפה יתרגם ורק לאחר מכן הנוטריון יאשר את אימות התרגום. כך למשל יש לתרגם תעודות לידה, תעודות לימודים, תעודות זהות וכדומה, כך שללא ספק מדובר בעבודה רבה.

דגשים חשובים

להבדיל ממגוון שירותים כלליים של עורכי דין, טוב לדעת שכאשר פונים אל נוטריון אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי מדובר בתעריפים ידועים מראש. עם זאת כן יש לדעת שעל הנוטריון הנבחר להיות בקיא הן בשפת המקור והן בשפת היעד (וברמת שפת אם), וזאת על מנת שהתרגום אכן יהיה נאמן למקור. בנוסף על הנוטריון הנבחר להיות מסוגל לעמוד בלוח הזמנים שלכם, וזאת כי לא פעם מדובר בלוח זמנים צפוף שאינו משאיר מקום למשחקים, ועל כן מראש יש לוודא זמינות.

ערך מוסף

לבסוף נציין שכל מדינה מחזיקה לעצמה את הזכות לקבוע נהלים משלה עבור השגת האזרחות ועל כן נוטריון אשר בקיא בשפה של ארץ היעד לא רק יוכל לעזור בניהול התהליך, אלא גם עשוי לספר לכם על הסיכויים להשיג את האזרחות הרצויה.

Be Sociable, Share!

This article was written by: liran

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*