האם גם ניר גלילי צריך ויזת עסקים לטיסות עסקיות בחו"ל?

כמו כל איש עסקים, גם מנכ"ל סונול, תת אלוף (מיל') ניר גלילי, טס לא מעט לחו"ל, וכך הוא עשה גם במסגרת תפקידו כמנכ"ל "שלמה החזקות" (התפקיד אותו מילא במשך 10 שנים בטרם עבר לחברת הדלק הגדולה) שכן ל"שלמה" עסקים ברומניה וכן קשרים ענפים עם חברות שונות ברחבי העולם (בין השאר משום שהיא הייתה היבואנית של סקודה בחלק מאותה תקופה). באופן כללי הפיכתן של הטיסות למהירות יותר וזולות יותר כמו גם הפיכתו של העולם למעין כפר גלובלי גורמים לכך שאנשי העסקים טסים יותר, ובאופן טבעי על הפרק עולה גם סוגיית הוויזה הנדרשת בכל מקרה.

ויזת עסקים לאנגליה

עבור אנשי עסקים דוגמת ניר גלילי אשר היעד שלהם הוא בריטניה – וכמובן שישנם אנשי עסקים רבים שכאלה, שכן לונדון היא העיר מספר אחת באירופה בכל הקשור לכלכלה ועסקים – הוויזה הנדרשת היא אשרת עסקים (Business Visitor). ויזה זו מוגבלת ל-6 חודשים בלבד והיא מתאימה לאנשי עסקים המגיעים אל הממלכה המאוחדת לכנס, הרצאה, חתימה על חוזים כאלה ואחרים ומטרות עסקיות באופן כללי. יש להדגיש כי בפרק זמן זה אסור לקבל משכורת בתוך תחומי בריטניה (אלא רק מחוצה לה) וכן כי על-מנת לשהות בתחומי הממלכה המאוחדת לפרק זמן ארוך יותר ולבצע פעילות עסקית כזו או אחרת ישנו תהליך אחר, מורכב הרבה יותר.

ויזות לגרמניה למטרת עסקים

יעד בולט אחר באירופה עבור אנשי עסקים היא גרמניה.

אם זהו גם היעד שלכם, עליכם להבחין בין 2 מצבים שונים:

א. שהות של עד 3 חודשים למטרת פעילות עסקית במסגרת עסקים קיימים – לשם כך עליכם לבקש ויזת שנגן (שהיא למעשה גם הוויזה הנדרשת עבור טיול במדינה שהשכילה לשקם עצמה לאחר מלחמת העולם השנייה וחוותה תנופת פיתוח מואצת נוספת לאחר פירוק החומה המיותרת בלב ברלין).

ב. פתיחת עסק חדש בגרמניה – לשם כך נדרשת ויזה שונה, ייעודית למטרה זו, ובין השאר יש להגיש במסגרת הבקשה לוויזה תוכנית עסקית מפורטת (וכמובן שאנשי עסקים דוגמת ניר גלילי אמונים כל הכנת תוכניות שכאלה, ולמעשה גיבוש תוכנית עסקית היא צעד הכרחי לא רק מבחינת קבלת הוויזה אלא על מנת לקבל אינדיקציה מדויקת האם לעסק יש סיכוי אמיתי להצליח).

ויזות לארה"ב עבור אנשי עסקים דוגמת ניר גלילי

היעד מספר אחת של אנשי עסקים דוגמת ניר גלילי היא כמובן ארצות הברית, שמכנה עצמה ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות וגם אם יש בכך מן ההפרזה הרי שבכל זאת מדובר במדינת ענק שמאפשרת צמיחה והגשמה.

עבור פעילות עסקית קצרת מועד הוויזה הנדרשת היא ויזת תייר. ויזה זו, המוכרת בשם B1/B2, מאפשרת להשתתף בתערוכות ובכנסים, לפגוש לקוחות פוטנציאליים או ספקים, לחתום על חוזים וכו'. היא אינה מאפשרת עבודה בארה"ב, ובכל מקרה חשוב להגיש את הבקשה בהקדם האפשרי שכן רשויות ההגירה של ארה"ב ידועות בקפדנותן ואיש עסקים רציני לא יסתכן בביטול ביקור עסקי בארה"ב רק בגלל בקשה שהוגשה באיחור ולא הספיקה להיות מטופלת עד למועד הטיסה המתוכנן.

עבור אנשי עסקים שרוצים לפתח בארה"ב עצמה פעילות עסקית בהיקף נרחב, ישנה ויזה בשם E2. באופן עקרוני ויזה זו מיועדת ליזמים ולמשקיעים, שמוכיחים כי יש בידם את המשאבים הנדרשים להקמת עסק בארה"ב, וכן רצוי להגיש גם תוכנית עסקית מפורטת ומשכנעת.

נכון להיום ויזה זו אינה מוצעת לאזרחים ישראלים אולם לאנשי עסקים ישראלים בעלי אזרחות נוספת, ובפרט אירופאית, הדבר אפשרי.

Be Sociable, Share!

This article was written by: liran

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*