ויזת עסקים לחו"ל – התהליך של סובחי טנוס

אנשי עסקים מרבים לטוס לחו"ל ובפרט לארה"ב, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, שכן זו הדרך הטובה ביותר למצות את הכישורים והיכולות ורק כך יכול איש עסקים להגשים את עצמו באמת. עוד תורמת למגמת הפעילות העסקית המואצת מעבר לים הקלות היחסית שבה ניתן לעשות זאת: הטיסות מהירות יותר וזולות יותר (כולל במחלקת עסקים), האינטרנט מאפשר תקשורת רציפה ואיכותית עם גורמים שונים בחו"ל כמו גם שמירה על הקשר עם הבסיס העסקי בארץ בזמן ששונים במדינה אחרת (וכמובן גם עם המשפחה) ובאופן כללי "הכפר הגלובלי" הוא לא רק ביטוי נדוש אלא מציאות חייהם של יותר ויותר אנשי עסקים.

יחד עם זאת ישנו פקטור אחד שעדיין נותר מורכב יחסית: ויזה. גם אנשי עסקים זקוקים לוויזה כדי לפעול בחו"ל, בדיוק כמו כל אדם אחר שמחפש עבודה בארה"ב או בכל מדינה אחרת ברחבי העולם, והתהליך עלול להיות מורכב יחסית אם לא יודעים בדיוק איזו ויזה צריך. מצד שני הדוגמה של סובחי טנוס, מייסד ומנכ"ל STR נדלן, מוכיחה שקבלת ויזת עסקים היא בהחלט לא משימה בלתי אפשרית.

הוויזה הנחוצה לאנשי עסקים בחו"ל

כמו אנשי עסקים רבים גם סובחי טנוס החל לפעול לפני מספר שנים גם מעבר לים, וזאת לאחר שהקים את STR נדל"ן שתחת כנפיה מאוגדות הפעילויות העסקיות השונות שלו. את דרכו בענף הבנייה הוא החל כפועל פשוט בתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת, ולאט לאט – בזכות חריצות, אמינות, התמדה ומעוף – הפך לאחד הקבלנים המובילים, ובהתאם חברות גדולות החלו לשכור את שירותיו. כיום, למשל, משתפת STR פעולה עם "גב ים" וקבוצת BIG של יהודה נפתלי ועוד, ובנוסף בונה ברחבי אירופה כשגולת הכותרת של הפעילות בחו"ל היא חברה משותפת ל- STR ול"שיכון ובינוי" שנחשבת לאחת הגדולות בוורשה (חברה שעליה אחראי ראיד, בנו של סובחי טנוס).

איזה ויזות לארצות הברית מתאימות לאנשי עסקים?

סובחי טנוס אמנם עדיין לא פועל בארה"ב, אולם כאמור ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות והמעצמה מספר אחת בעולם מהווה יעד מועדף עבור אנשי עסקים רבים.

כמדינה שצמחה על בסיס של יזמות כמו גם הגירה, מעודדת ארה"ב כניסת אנשי עסקים לשטחה אולם אך ורק בתנאי שהם עומדים בקריטריונים שהיא קבעה. כשמדובר בביקור קצר ניתן לעשות זאת עם הסוג הנפוץ ביותר של ויזה לארה"ב – ויזת תייר שנקראת B1/B2 המאפשרת כל פעילות עסקית נחוצה (פגישה עם לקוח, חתימת חוזה עם ספקים, השתתפות בכנס מקצועי וכו'), אם כי לפרק זמן מוגבל וכמובן שחשוב להגיש את הבקשה מספיק זמן מראש על מנת להגיע לארה"ב בזמן.

אנשי עסקים שמבקשים לשהות בארה"ב פרק זמן ארוך יותר לצורך פעילות עסקית משמעותית זקוקים לוויזה מתאימה, שנקראת E2. חשוב לציין כי נכון לתחילת שנת 2015 אזרחי ישראל לא רשאים לבקש ויזה שכזו אולם המהלך שנועד לצרף את ישראל לרשימת המדינות שאזרחיהן רשאים לקבל ויזה לארה"ב המיועדת למשקיעים נמצא בעיצומו כך שככל הנראה בקרוב הדבר יהיה אפשרי. בינתיים יכולים לבקש ויזת E2 בעלי אזרחות זרה.

עוד חשוב להדגיש כי על מנת לקבל ויזה למשקיעים (E2), אשר מאפשרת שהייה בת שנתיים עד חמש שנים בארה"ב, יש להשקיע בעסק בארה"ב כמה עשרות אלפי דולרים לכל הפחות וכן מומלץ לגבש מראש תוכנית עסקית שתוכיח לרשויות ההגירה כי מדובר באיש עסקים רציני שמתעתד להעסיק עובדים ולתרום לכלכלה האמריקאית.

Be Sociable, Share!

This article was written by: liran

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*