עבודה בחו"ל – חוויה של פעם בחיים

עבודה, ברוב המקרים, נתפסת כמשהו שאין ברירה אלא לעשות אותו כדי להתפרנס וכחלק הכרחי מהשגרה – אבל כשמקום העבודה נמצא בחו"ל זו כבר חוויה אחרת לגמרי, יוצאת דופן, במקרים רבים מרתקת ומעשירה לא רק את חשבון הבנק אלא גם את הנפש ועבור חלקנו היא אפילו חוויה של פעם בחיים!

בהתאם, הקונספט של עבודה בחו"ל זוכה לפופולריות רבה, ולמרות שהוא מזוהה בעיקר עם צעירים אחרי צבא (או אפילו לפני שירות בצה"ל) כדאי לדעת שבכל גיל זוהי חוויה שבהחלט לא כדאי להחמיץ.

שגרה שהיא כולה יציאה מהשגרה

עבור רובנו, החיסרון העיקרי של הקונספט של עבודה הוא השחיקה. השחיקה היא כמעט בלתי נמנעת כשמגיעים מדי יום לאותו מקום בדיוק, עם אותם אנשים, אותן דינמיקות, אותן מטלות, אותם הרגלים, אותו נוף מהחלון (אם ישנו חלון) ובעצם במקרים רבים עבודה מאלצת אותנו לחזור על אותו יום שוב ושוב, עם הבדלים דקים ואף בלתי מורגשים בין יום ליום.

כשמקום העבודה הוא אי שם מעבר לים, לעומת זאת, גם אם הדמיון בין כל יום עבודה לזה שלפניו רב יחסית, עדיין עצם ההימצאות בסביבה שונה לחלוטין מזו שאנחנו רגילים אליה, כשמסביב מדברים שפה אחרת מזו שהורגלנו לשמוע, והריחות אחרים, וגם הצבעים והטעמים ומזג האוויר והאנשים – זוהי למעשה שגרה שכולה יציאה מהשגרה, כך שאין פלא שמי שבוחר באופציה הזו זוכה לחוויות רבות שמלוות אותו גם הרבה אחרי שנחת בחזרה בבן גוריון.

בילויים מלהיבים ונופים מרהיבים

בסופו של דבר, אנחנו עובדים כדי שנוכל לממן לא רק את מה שהכרחי עבורנו (קורת גג, אוכל וכו') אלא גם בילויים והנאות, שהרי אין טעם לחיות רק כי נולדנו.

אחד הדברים שרבים מאיתנו חוסכים לקראתו הוא טיול או נופש בחו"ל, ולשם כך אנחנו מוכנים לעבוד שעות נוספות או לקחת יותר משמרות או אפילו לזגזג בין שני מקומות עבודה (או אפילו יותר) – בזמן שמי שבוחר לעבוד בחו"ל כבר נמצא שם.

אמנם חלק ניכר מהזמן מוקדש באופן טבעי לעבודה, גם כשנמצאים בארה"ב, אנגליה, גרמניה, קנדה, דרום אפריקה, אוסטרליה או כל יעד אחר שמציע הזדמנויות תעסוקתיות רלוונטיות, אבל גם כך נותר זמן פנוי לטובת בילויים מלהיבים וביקור באתרים שמציעים נופים מרהיבים ונחת מרובה.

התמודדות עם אתגרים חדשים ומעצימים

סיבה נוספת לכך שבחירה באחת מהאפשרויות הרבות של עבודה בחו"ל מבטיחה לכם חוויה של פעם בחיים היא האתגרים החדשים שאיתם מתמודד כל מי שיוצא אל העולם כדי לעבוד בתחום כזה או אחר.

חלק מהאתגרים הם כמובן מקצועיים, גם כשמדובר בעיסוק שאינו בהכרח חלק ממסלול הקריירה העתידי: למשל, עבודה בעגלות מקנה לא רק יכולות מכירה גבוהות אלא יכולת משופרת ליצור אינטראקציות אישיות עם כל אדם, ובמהירות, תכונה שמהווה תוספת מבורכת לאישיות גם למי שלא רואה את עתידו בתחום המכירות.

בנוסף ישנם אתגרים אישיים – ובפרט היכולת להסתגל אל מציאות שונה לחלוטין, תכונה חשובה מאוד בימינו, עידן שבו העולם משתנה במהירות מסחררת.

מה חשוב לזכור לפני שיוצאים לחו"ל כדי לעבוד?

על מנת שעבודה בחו"ל תהיה חוויה של פעם בחיים במובן החיובי ולא מהסיבות הלא נכונות, חשוב להצטייד מבעוד מועד בוויזה מתאימה שמאפשרת גם לעבוד באופן חוקי.

ישנם הבדלים בין המדינות השונות מבחינת הדרך שבה מתנהל תהליך קבלת האישור ומבחינת רמת הקושי של קבלת ויזה שכזו, כך שבמידת הצורך כדאי להיעזר במומחים בתחום. ברוב רובם של המקרים דרכון אירופאי מקל מאוד על קבלתה של ויזת עבודה הן במדינות האיחוד האירופי, הן בארה"ב והן ביעדים אטרקטיביים נוספים.

Be Sociable, Share!

This article was written by: liran

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*