ערן פולק מספר על היתרונות של אזרחות זרה למי שרוצה לעבוד בחו"ל

בתור מדינת הגירה, בישראל חיים אזרחים רבים שנולדו במדינות אחרות. יש כאלה שנולדו בארצות אירופה, יש שנולדו במדינות אשר באסיה, יש שנולדו באמריקה. מכיוון שישראל איננה דורשת מאזרחיה לוותר על הדרכונים הזרים, מספר ערן פולק, הרי שיש בעלי אזרחות כפולה שנהנים מיתרונות שונים. למשל, קיימים יתרונות לבעלי האזרחות הזרה עבור מי שרוצה לעבוד בחו"ל. למעשה, היתרונות מרובים וחשובים כל כך, שיש כאלה שפועלים לצורך השגת אזרחות זרה על סמך היותם של ההורים או הסבים יוצאי מדינות שמעבר לים, וזה בהחלט אפשרי.

בעלי אזרחות זרה – עובדים באופן חוקי

לדברי ערן פולק (שעליו ניתן לקרוא כאן), היתרון המשמעותי ביותר שיש לבעלי אזרחות זרה שרוצים לעבוד בחו"ל נשען על האפשרות לעבוד באופן חוקי. בניגוד למה שניתן אולי לשער, בעלי אזרחות זרה יכולים לעבוד באופן חוקי וללא קושי לא רק במדינה שאת דרכונה הם נושאים. בזכות הסכמי השוק האירופי המשותף, בעלי דרכון ספרדי, יווני, פולני או כל דרכון אירופי אחר יכולים לעבוד באופן חוקי למהדרין כמעט בכל מדינות אירופה. בנוסף, ישנם הסכמי העסקה בין ממשלות אירופה או ארצות הברית לבין ממשלות של מדינות רבות אחרות, כגון אוסטרליה למשל.

ערן פולק מסביר על העדפת העובדים החוקיים

ניתן לשער אם לא חושבים על כך לעומק, אומר ערן פולק, כי רק מחפש העבודה עצמו עשוי להיות מוטרד משאלת היותו עובד חוקי או לא חוקי בחו"ל. אך עולה כי גם מרבית המעסיקים בחו"ל מעדיפים כיום באופן ברור להעסיק אזרחים מקומיים או בעלי אישורי עבודה כחוק. היו שנים שהתמונה לא הייתה כזאת, והרבה מעסיקים נהנו להעלים עין ולא להקפיד בבדיקה האם לעובד כזה או אחר ישנה אזרחות מקומית. כיום – הדברים נראים אחרת.

לא חוששים מגירוש וסנקציות נוספות

הרשויות במדינות השונות, בעיקר במדינות שבהן תנאי העבודה נחשקים והמשרות מאפשרות הכנסה נאה מאוד, לא מהססות לנקוט סנקציות כנגד עובדים שאינם מחזיקים באזרחות מקומית. עובדים לא חוקיים בארצות הברית, באירופה, באוסטרליה, הינם מועמדים לגירוש ולסנקציות כואבות אחרות.

ישנם כאלה שעבדו בארצות הברית, למשל, ללא דרכון או אישור עבודה ונתפסו. מלבד העובדה שעובדים ללא אזרחות גורשו מהמדינה בבושת פנים, הם גם צפויים לקבל תשובה שלילית כאשר יבקשו לקבל ויזה עתידית לביקור במדינה. זאת לא רק בתור עובדים אלא גם כתיירים או כאנשי עסקים. גם עבודה לא חוקית באירופה מטילה צל כבד על מי שנתפס. מעסיקים מובילים אינם רוצים להסתכן בהעסקת עובדים שאינם בעלי אזרחות מקומית. מעסיק עשוי להידרש לתת הסברים לרשויות המס, למשל, וכן עשויים לשלם קנסות. גם המוניטין בימים אלה, של מעסיק שמעסיק עובדים לא חוקיים צפוי להיפגע.

לא מתפשרים על שכר ותנאים

היתרון האחרון שמצביע, כן מסביר ערן פולק, על היתרון של עבודה בחו"ל לבעלי אזרחות מקומית נמצא בתנאים ובשכר. גם אם ניתן למצוא פה ושם מעסיקים שמוכנים להעסיק עובדים שאינם אזרחים, העובד ישלם על כך מחיר בלתי מבוטל. מי שעובד ללא אזרחות וללא דרכון תקף לא צפוי לקבל עבודה בתנאים מקובלים. תנאי העבודה של מהגרים לא חוקיים ושל עובדים לא חוקיים נמצאים בשפל המדרגה. כמובן, שאין מה לדבר על תעסוקה בחברות רציניות או טיפוס במעלה הפירמידה הארגונית כאשר מדובר בעובדים לא חוקיים, ללא דרכון, ללא אזרחות או ללא אישור העסקה מיוחד. משום כך, אין להתפלא כי הישראלים להוטים אחר קבלת אזרחות זרה ועורכי הדין המטפלים בכך עמוסים מאוד בעבודה.

Be Sociable, Share!

This article was written by: liran

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*