קבלת אזרחות פורטוגלית

רבים מן הישראלים פועלים כיום לשם קבלת אזרחות אירופאית בשל יתרונותיה הרבים

אמנם אזרחות ישראלית משרתת אותנו היטב ברוב הימים, אולם עדיין ישראלים רבים פועלים לשם השגת אזרחות נוספת. אחת האזרחויות הפופולאריות ביותר הינה כמובן אזרחות אירופאית- מדובר באזרחות שלא אחת ממדינות האיחוד האירופאי, אשר מעניקה יתרונות רבים למחזיק בה. לבעלי אזרחות אירופאית אפשרות לנוע חופשי ברחבי אירופה, להיכנס למדינות בהן הכניסה עם דרכון ישראלי אסורה, לטוס לארצות הברית ללא צורך בוויזה ועוד. כמו כן, ישנם יתרונות עבור אלו אשר מעוניינים להקים חיים באירופה, כמו למשל האפשרות ללמוד בזול או בחינם במדינות האיחוד.

אחת האזרחויות הרלוונטיות ביותר עבור ישראלים רבים הינה אזרחות פורטוגלית

אזרחות פורטוגלית נחשבת לאזרחות אירופאית עם כל היתרונות הנלווים החל מרגע הצטרפותה של פורטוגל לאיחוד האירופאי בשנת שמונים ושש. לאור האמור, ישראלי בעל אזרחות פורטוגלית יכול ליהנות מכלל היתרונות שהזכרנו עד כה, וכן לפעול לשם קבלת דרכון פורטוגלי. החל משנת 2015, החלה פורטוגל במדיניות המכירה בזכותם של מגורשי ספרד רבים לקבלת אזרחות פורטוגלית, וזאת משום שרבים ממגורשי ספרד עברו בדרכם לפורטוגל, רק בכדי להיות מגורשים ממנה כמה שנים לאחר מכן. לאור האמור, ישראלים רבים יכולים כיום לקבל אזרחות ודרכון פורטוגלי.

כיום תהליך קבלת אזרחות ודרכון פורטוגלי אינו מורכב כלל, וזמין עבור כל אחד

אם ההורים שלכם, הסבים שלכם ובאופן כללי כל ענף מהמשפחה שאתם יכולים למצוא מגיע מארצות צפון אפריקה, הבלקן או טורקיה- יכול להיות שאתם זכאים לאזרחות ודרכון פורטוגלי. גם אם המקורות שלכם אינם מארצות אלו, עדיין יכול להיות שהאזרחות רלוונטית עבורכם, היות והנדידה לאחר גירוש ספרד לא הייתה אחידה לחלוטין, וצאצאי המגורשים הגיעו אף לאירופה ואסיה. תהליך הוצאת הדרכון מחייב בירור של מקורות המשפחה, קבלת אישור מראשי האוכלוסייה בפורטוגל ולאחר מכן סדרה של הליכים רשמיים לשם קבלת האזרחות בפועל.

קבלת דרכון פורטוגלי הינה פועל יוצא של קבלת האזרחות

לאחר קבלת האזרחות, ניתן לפעול לשם הוצאת דרכון פורטוגלי. את הדרכון מקבלים באופן מידי עם קבלת האזרחות, ולא נדרש תהליך נוסף לשם קבלת אישור להוצאת דרכון. כמו כן, לא ניתן לקבל דרכון פורטוגלי ללא האזרחות המתאימה. ישנו הבדל של תוקף כמובן בין האזרחות לבין דרכון פורטוגלי- בעוד שהאזרחות תקפה לכל החיים, הדרכון תקף רק לחמש שנים, ואחרי חמש שנים יהיה על בעל הדרכון לחדש אותו בכדי להמשיך וליהנות מהיתרונות הרבים של דרכון פורטוגלי.

חשוב להבין כי ישנם מקרים בהם אדם לא יהיה זכאי לקבל אזרחות או דרכון

לא ניתן להוכיח עבור כל אדם כי הוא ממקור הקשור למגורשי ספרד, ולכן גם אם מוצאך באחת מן המדינות שהוזכרו לעיל, וכן גם אם שם המשפחה שלך מופיע ברשימת שמות המשפחה הרלוונטיים אשר פורסמה על ידי ממשלת פורטוגל, עדיין יכול להיות שלא תהיה זכאי לאזרחות ולדרכון. עיקר הבעיה הינה בשלב הראשון, של הוכחת הקשר למגורשי ספרד, ולכן זהו גם השלב בו רוב האנשים אשר אינם עוברים את התהליך נכשלים.

רבים בוחרים כיום להיעזר בחברות מקצועיות לשם הוצאת דרכון פורטוגלי ואזרחות

לאור מורכבות התהליך והעובדה כי ניתן להרוויח הרבה מהצלחתו, אנשים רבים בוחרים שלא לבצעו באופן פרטי, אלא לפנות לחברות מקצועיות לשם כך. חברות אלו מורכבות לרוב מצוות של עורכי דין, חוקרי מוצא וכן שלל בעלי תפקידים אחרים ובעלי קשרים במוסדות הרלוונטיים בפורטוגל- כך שהתהליך פשוט וקל יותר בעזרתם.

Be Sociable, Share!

This article was written by: liran

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*