אזרחות איטלקית

צרו קשר ונשמח לעזור עם אזרחות איטלקית או בכל נושא אחר:

אמנם איטליה של היום אינה האימפריה הרומית המפוארת שחלשה על שטחים נרחבים בעולם, וגם לא זו של תקופת הרנסאנס שהובילה פריצת דרך מרהיבת עין בתחומי הפילוסופיה, התרבות, האמנות, ההומניזם וגם המסחר, ולמעשה בראשית המאה ה- 21 פקד אותה משבר כלכלי לא קל (בנוסף לאי יציבות פוליטית המאפיינת את ארץ המגף וכמעט הפכה לסימן היכר שלה) – אולם החיים באיטליה עדיין יכולים להיות נעימים ומתגמלים מאוד, ועוד יותר מכך ישנם יתרונות רבים באזרחות איטלקית.

הוצאת אזרחות איטלקית אינה הליך פשוט, בעיקר בשל הבירוקרטיה המסורבלת המאפיינת את איטליה. יחד עם זאת, קבלת אזרחות שכזו, אם אתם אכן זכאים לה, פותחת דלתות רבות לא רק באיטליה אלא במדינות רבות באירופה (ולמעשה בכל חברות האיחוד האירופי, 27 מדינות במספר) – כך שבהחלט כדאי לברר איך מממשים אופציה זו.

כיצד מתבצעת הוצאת אזרחות איטלקית?

קבלת אזרחות איטלקית, ובעקבותיה הנפקת דרכון של המדינה, מתבצעת באמצעות שגרירות איטליה בישראל, השוכנת במגדל הסחר הבינ"ל ברח' המרד בתל אביב (בין שוק הכרמל לדולפינריום).

לשם קבלת האזרחות והדרכון, יש להגיש בקשה מפורטת מגובה במסמכים רלוונטיים המוכיחים את הזכאות וכן הצהרת כוונות. ככלל, מי שאחד מהוריו הוא בעל אזרחות איטלקית זכאי אף הוא לאזרחות זו, ודרך נוספת להפוך לאזרח של ארץ המגף היא להינשא לבעל אזרחות איטלקית (בניגוד לאזרחות אוסטרית, הניתנת במקרה של נישואין למי שבאמתחתו אזרחות כזו למעלה מ-10 שנים, אין מגבלה כזו באיטליה, אולם יש תנאים אחרים). מסלול אחר שבסופו ממתינים האזרחות המיוחלת וכן דרכון איטלקי מיועד ליוצאי לוב, שכן איטליה הייתה בפרקי זמן מסוימים הריבון במדינה זו. יחד עם זאת, מדיניותה של איטליה ביחס ליוצאי לוב ולזכות שלהם לקבל אזרחות איטלקית השתנתה בתכיפות גבוהה, וכדי לקבל תשובות מלאות ומדויקות מומלץ לפנות לשגרירות איטליה בישראל או לחילופין לעורך דין המתמחה בהוצאת אזרחות איטלקית.

דרכון איטלקי – כל ההטבות

איטליה נמנית על 6 המדינות המייסדות של האיחוד האירופי, וככל שזה התעצם, כך הפכו ההטבות הגלומות בהחזקת דרכון איטלקי למשמעותיות יותר. גם הנטייה ההולכת וגוברת של ישראלים רבים לשקול הגירה לאירופה, בין אם מטעמי פרנסה, בין אם בשל רצון ללמוד באחת מהאוניברסיטאות האיכותיות הרבות ביבשת, ובין אם בשל הרצון להתרחק מהמתח והלחץ שהם מנת חלקה של ישראל, מעוררת עניין רב יותר סביב הוצאת דרכון איטלקי (הניתן לכל מי שברשותו אזרחות של ארץ המגף).

ישראלים רבים מחפשים בשנים האחרונות עבודה בחו"ל, אולם במקרים רבים נתקלים בקושי לקבל היתר עבודה חוקי – ובלעדיו הסיכוי למצוא מקום עבודה איכותי ומתגמל, גם לבעלי כישורים גבוהים וידע מקצועי מרשים, נמוך עד מאוד. אזרחים איטלקיים יכולים לעבוד בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, באופן חוקי לחלוטין וכשר למהדרין, כך שבפני ישראלים האוחזים באזרחות שכזו, ובדרכון מתאים, נפתחות אינספור דלתות ברחבי היבשת.

גם לימודים באירופה הופכים לקלים ומעשירים הרבה יותר עם אזרחות "נכונה", ובפרט זו של איטליה. בשורה ארוכה של מוסדות לימוד נהנים ישראלים בעלי דרכון של איטליה מהנחות משמעותיות בשכר הלימוד ומיכולת לרכוש השכלה בעלות נמוכה להפליא (אגב, באיטליה עצמה מרבית האוניברסיטאות מסובסדות גם לזרים, כך שבכל מקרה תמצאו בה ישראלים רבים שהגיעו ללמוד רפואה, וטרינריה, עיצוב או אדריכלות).

לא רק באירופה

דרכון איטלקי, בדומה לדרכון של מדינות אירופאיות נבחרות אחרות, מאפשר גם השתתפות בתוכנית ייחודית המקנה ויזה לאוסטרליה לבני 18-30, ושבמסגרתה ניתן לשהות באי בעל איכות החיים הגבוהה עד שנה ומתוכה לעבוד באופן חוקי חצי שנה ברציפות.

גם השמים פעמיהם לארה"ב, לביקור קצר של עד 3 חודשים, ייצאו נשכרים אם ברשותם דרכון אירופאי – המאפשר להם השתתפות בתוכנית VWP (פטור מוויזה).